Drill

Sınama - Drill Testleri

Sınamalar, sistemin rutin işleyişi esnasında ortaya çıkabilecek bir tehdidi algılama kabiliyetini test etmeye yönelik denemelerdir.

  • Sınama çalışmaları, tehdit edici bir durumu simule ederken, çalışmadan haberdar olmayan güvenlik personel ve sisteminin bu tehdidi algılayıp ilgili acil durum prosedürlerinin doğru şekilde devreye alınıp alınmadığını test eder.
  • Danışmanlarımız, sınamaların zamanlama ve senaryosunu müşterileri ile birlikte organize ve koordine etmektedir. Bir sınama çalışması sadece görev yerinde var olduğu değerlendirilen riskleri simule etmelidir
  • Sınamalar sadece test etme yöntemi olarak değil aynı zamanda güvenlik görevlisi motivasyonunu arttırmaya yönelik bir araç olarak da kulanılmaktadır.
  • Sınamalar aynı zamanda bir eğitim ve gelişim aracıdır. Sınamalar sayesinde güvenlik görevlileri, tecrübe ederek öğrenmektedir. Bir sınamada başarısız olan güvenlik görevlilerinin, aynı senaryo ile tekrar karşılaştıklarında başarılı oldukları pek çok örnekte gözlemlenmiştir.
  • Denetimlerde olduğu gibi, sınama sonuçları da performans grafikleri ile birlikte raporlanmaktadır. Bu yöntem, sistem verimliliğinin belli zaman aralıklarındaki gidişatının istatistiki olarak incelenmesine izin vermektedir.

Bizimle iletişime geçebilir, işletmenize özel çözümler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tıklayın